Írsko zelený ostrov - poznávací zájazd

Destinácia: Írsko
Kód zájazdu: 1228555
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1. deň »
odlet z Prahy vo večerných hodinách priamo do hlavného mesta Írskej republiky - Dublin, ktoré leží pri ústí rieky Liffey do Írskeho mora. Transfer autobusom smerom na západ ostrova, ubytovanie v hoteli v meste Athlone na rieke Shannon, večera a nocľah.

2. deň »
raňajky, dopoludnia sa vydáme na prehliadku opátstva Clontuskert a následne uskutočníme atraktívny výlet loďou z prístavu Rossaveel na Aranské ostrovy. Trajektom sa preplavíme na ostrov Inis Mór, známy veľkou šikmou kamennou plošinou, obrovskými útesmi na jednej strane a piesočnatými plážami na strane opačnej. Okružná prehliadka autobusom po ostrove. Po návrate trajektom do prístavu nasleduje presun autobusom na ubytovanie (2 noci), večera a nocľah.

3. deň »
raňajky, tento deň prežijeme v oblasti Connemara s úžasne rozľahlou a divokou krajinou, ktorej dominujú dva horské hrebene národného parku. Počas dňa navštívime opátstvo Kyllemore Abbey, jedinečnú romantickú stavbu na brehu jazera, s krásnymi záhradami a obohnanú hradbami. Na programe je i prechádzka v národnom parku Connemara - trasy sú odstupňované podľa náročnosti, a tak si vyberie každý tú svoju. Presun do mesta Galway, ktoré je považované za centrum kultúry a zábavy západného pobrežia Írska. Krátka prehliadka mesta, návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

4. deň »
raňajky, presunieme sa oblasťou Burren, ktorá je tvorená zvrásneným vápencovým povrchom, k jednému z najznámejších miest Írska - ikonickým útesom Cliffs of Moher (týčia sa do výšky 200 m v dĺžke asi 8 km). Neďaleko Limericku, na strategickom mieste pri ústí rieky Shannon navštívime stredovekú pevnosť Bunratty Castle. Súčasťou areálu je tiež malý skanzen popisujúci život v Írsku v 19. storočí. Presun na ubytovanie (2 noci), večera a nocľah.

5 deň »
raňajky, dnes uskutočníme okružnú jazdu „Ring of Dingle“ po pobreží rovnomenného polostrova s krásnymi výhľadmi na more, úžasnými scenériami, strmými pastvinami, divokými útesmi, ale i majestátnymi horami. Počas dňa sa zastavíme v malebnom rybárskom mestečku Dingle, na nádhernej piesočnatej pláži Inch, navštívime najlepšie zachované ranokresťanské oratórium v Írsku Gallarus Oratory (staré viac než 1000 rokov a tvarom pripomínajúce obrátenú loď). Následne uskutočníme nenáročnú prechádzku po atraktívnom okolí. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah

6. deň »
raňajky, ráno sa prejdeme krásnym parkom a záhradami opátstva Mucross House na brehu jazera Lough Leane. Tu dôjdeme až k malému vodopádu Torc Waterfall. Vrcholom dňa bude návševa najzachovalejšieho románskeho chrámu v Írsku - Rock of Cashel (korunovačné miesto írskych kráľov v 10. st.) v grófstve Tipperary. Uvidíme aj zvyšky obrovskej katedrály a vežový hrad. Rock of Cashel je pamätný aj tým, že ho už v roku 450 navštívil sv. Patrick – patrón Írska. Odchod na ubytovanie, večera a nocľah.

7. deň »
raňajky, dopoludnia sa presunieme do írskej metropoly Dublin. Navštívime národnú katedrálu írskej protestantskej cirkvi – St. Patrick´s Cathedral (dokončená v rokoch 1220 – 1259). Je najväčším chrámom a vďaka veži o výške 43 m je aj najvyšším kostolom celého Írska. Uvidíme tiež ďalšie známe miesta, írsku univerzitu Trinity College (s jej slávnou knižnicou), nábrežie rieky Liffey, O´Connell Street ako i malebnú štvrť Temple Bar (nové kultúrne centrum mesta). Individuálne voľno, transfer na letisko a popoludní odlet do Prahy.

Popis:
Ubytovanie:
6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 2*/3* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:
6 x raňajky a 6 x večere (bez nápojov).

Doprava:
Letecká doprava » Praha - Dublin a späť.

Ostatné:
doprava autobusom po Írsku podľa programu, výlet na Aranské ostrovy vrátane trajektu a okruhu autobusom po ostrove, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 200 €, vstupné cca 80 €/os (platí sa na mieste).

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,58 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,39 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »