Island

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1183491
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Zažite neopakovateľnú atmosféru nádherného ostrova v Atlantickom oceáne s prvkami severskej klímy, ktorý je jedinečným skvostom Európy. Krajina plná hučiacich vodopádov, čiernej lávy, spiacich sopiek, rozľahlých ľadovcov a pokrytá zeleným machom v ktorej prežijete neopakovateľné zážitky.


PROGRAM:

1.Deň ODLET Z VIEDNE, POLOOSTROV REYKJANES

- odlet do Reykjaviku priamym letom, nasledne po prilete: výlet na poloostrov REYKJANES, ktorý je zapísaný aj do svetového dedičstva UNESCO a uvidíte nádherné vulkanické fumaroly a solfatary pri meste Krysuvik, následne presun na oddych do najnavštevovanejšieho miesta Islandu - termálnych kúpeľov BLUE LAGOON spojené s nezabudnuteľným kúpaním sa v termálnej vode bohatej na minerály. Následne presun do jedného z najpokojnejších miest Európy – Islandského Reyjkjaviku.


2.deň ZÁPADNÉ POBREŽIE ISLANDU

Dopoludnajsia krátka prehliadka mesta - Perlan- s nádhernou panorámou na mesto, Vila Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986, symbol mesta kostol Halgrímskirkja a na záver nákupná ulička Laugarvegur, budova parlamentu, prístav a moderná budova filharmónie. Osobné voľno v Reykjavíku s možnosťou FAKULTATÍVNYCH AKTIVÍT – dopoludnia pozorovanie veľrýb alebo jazda na svetoznámych islandských koníkoch, popoludní výlet na západné pobrežie - do oblasti fjordov HVALLFHORDUR a BORGARFJORDURU , kde nebude chýbať zastávka pri najväčších horúcich prameňoch na Islande – DEILDARTUNGUHVER, taktiež pri kúzelných vodopádoch HRAUNFOSSAR, kde priamo z pod mohutného lávového poľa záhadne vyteká ľadovcová rieka HVÍTA a vytvára tieto úžasné vodopády spojené s vodopádom BARNAFOSS v pozadi s druhým najväčším ľadovcom na Islande – Langjökul.


3.deň ISLANDSKÝ “GOLDEN CIRCLE““

Dnes sa vydáme po najnavštevovanejšej trase Islandu “Golden circle – zlatého okruhu“, ktorý nás povedie do Národného parku THINGVELLIR zapísaného do svetového dedičstva UNESCO a kde bol v roku 930 založený prvý demokratický parlament sveta, ďalej uvidíte asi najkrajší vodopád Islandu - GULLFOSS, slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom, jeho mladšíeho brata STROKKUR a neskôr navštívime aj sopečný kráter Kerid, ktorý je zaplavený malým jazierkom na ktorom mala v roku 2011 koncert aj známa Islandská speváčka Bjork. Ubytovanie okolie Selfoss.


4.deň JUŽNÉ POBREŽIE – VODOPÁDY, KÚPANIE V PRAMENI A ĽADOVEC

Tentokrát zamierime na južné pobrežie Islandu až na dohľad svetoznámej sopky HEKLA a pozrieme sa na dva fantastické vodopády SELJALANDSFOSS, poza ktorý sa budete môcť aj prejsť a SKOGAFOSS. Okúpeme sa v horúcich prameňoch priamo pod známou sopkou Eyjafjallajokull, ktorá vybuchla v r. 2010, pokračujeme k najjužnejšiemu mysu Islandu DYRHOLAEY obklopenom nádhernými čiernymi plážami a skalnými útesmi odkiaľ je úchvatný pohľad na Atlantik. Po ceste späť sa zastavíme pri ľadovci – SOLHEIMAJOKULI, ktorého budeme mať možnosť sa aj dotknúť. Ubytovanie Reykjavik.


5.deň POLOOSTROV REYKJANES, ODLET

- odlet do Viedne priamym letom o 10.25hod s priletom do Viedne o 16.35hod.


CENA ZAHŔŇA:

medzinárodnú letenku priamym letom z Viedne do Reykjaviku a späť vrátane leteckých, bezpečnostných a palivových poplatkov, 4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami v 3* hoteloch slovenský sprievodca počas celého zájazdu poistenie insolventnosti


PRÍPLATKY:

jednolôžková izba – 190€ poistenie UNION – od 2,00€/osoba/deň výlet loďou za veľrybami z Reykjaviku – 78€/osoba vstup do kúpeľov Blue lagoon – od 70€/osoba jazda na koňoch - 90€ výlet na západné pobrežie - 50€ 10kg batožina – 50€ 20kg batožina – 90€

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »