Island - polárna žiara a sviatky piva

/uploads/aurorabubo1-retus-1280x853-.jpg Polárna žiara nad Reykjavikom Reykjavík v marci. Slnko tu svieti 10 hodín. Modrá lagúna bez turistov Nádherný Gullfoss v marci Dokonalý oddych v štýle obyvateľov Islandu Uvidíme polárnu žiaru? Strokkur - najznámejší islandský gejzír Už 22 rokov v Škandinávii Alky - symbol rozkošného Islandu Najjužnejšia dedina Islandu - Vik Kľúčová dierka Dyrholaey Na čiernych plážach južného Islandu Ako z rozprávky Islandské koníky sem priniesli Vikingovia O chvíľu strieka Kúpanie v Modrej lagúne
Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1176499
Cena od: 1 040 €
Príplatky od: 339 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.02.2022 6 dní First Minute 1 040 € +339 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Výnimočná cena na najhorúcejší ľadový ostrov našej planéty. Spoznajte Island, oslávte sviatok piva (do 1.3.1989 bolo na Islande pivo zakázané), hľadajte polárnu žiaru a zažite Island tak, ako ho poznajú Islanďania v spoločnosti neposlušných elfov, ktorí nepozorovane sledujú každý váš krok. Ponuka, ktorú treba využiť!

1. deň:
Transfer na letisko a odlet na Island. Pristávame na letisku Keflavik, ktoré počas druhej svetovej vojny vybudovali americké vojská. Posledný lacný alkohol v letiskovom duty free. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Ubytovanie v jednom z najpokojnejších hlavných miest Európy. Alebo je piatok a Reykjavík žije?

2. deň:
REYKJAVÍK: prehliadka hlavného mesta ostrova. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.
 Pre záujemcov máme pripravený fakultatívny výlet: Zlatý islandský trojuholník.
Známy zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud?

3. deň:
Okúpete sa v horúcich kadiach v mestskej plavárni? Nadchne vás prechádzka mestom? Alebo fakultatívny celodenný výlet na južné pobrežie Islandu, ktorý je súčasťou nášho balíčka výletov. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čierne pláže na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí uvidíme. Návrat do Reykjaviku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

4. deň:
Určite odporúčame aj tretí fakultatívny výlet. Okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku. Uvidíme dnes polárnu žiaru?

5. deň:
Marec sa pokladá za najlepší mesiac na pozorovanie polárnej žiary na Islande. Ešte vždy je dosť dlho tma. Slnko vychádza pred deviatou a zapadá pred siedmou večer, a počasie je stabilnejšie než v decembri či januári. Dnešok máme vyhradený aj pre prípadný výlet na najlepšie miesto pre pozorovanie tohto unikátneho fenoménu (nie je súčasťou fakultatívnych výletov). Inak čas na ďalšie aktivity. Verte nám, v Reykjaviku je ich požehnane a nudiť sa určite nebudete. Pozorovanie veľrýb? Múzeum penisov? Čo si vyberiete?

6. deň:
Odlet a prílet domov.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »