Veľký okruh Islandom

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1164140
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020! Uvidíte s nami miesta ako : Reykjavík - Akureyri - Mývatn - Godafoss - Strokkur - Snaefellsnes

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Odlet v popoľudňajších hodinách z Prahy, Viedne alebo Katowic (bude upresnené) na Island. Po prílete transfer do hotela v oblasti Reykjavíku, ubytovanie, nocľah.


2.deň: Po raňajkách celodenný výlet po takzvanom Zlatom okruhu (Golden Circle). Návšteva národného parku Thingvellir (UNESCO), kde bol v roku 930 založený Althing , najstarší parlament na svete, ktorý sa tu schádzal každoročne až do roku 1800, kde bol po zjednotení Dánska s Nórskom, ktoré ostrov ovládalo, rozpustený ( k obnoveniu činnosti došlo roku 1845). Zástavka pri jazere s geotermálnymi prameňmi v Laugarvatn. Ďalej pôjdeme ku kaskádovitému Zlatému vodopádu Gullfoss a svetoznámeho gejzíru Strokkur, ktorý každých niekoľko minút vychŕli mohutnú vodu a blato. Počas dňa fakultatívne možnosť kúpania v termálnych prameňoch buď v kúpeľoch Fontana v Laugarvatn alebo v takzvanej Secret Lagoon. Ubytovanie v oblasti Reykjavíku.


3.deň: Po raňajkách celodenný výlet po južnom pobreží ostrova. Zástavka pri vodopáde Seljalandfoss, možnosť prechádzky za vodopádom. Pokračovanie k mohutnému vodopádu Skógafoss, možnosť vystúpiť po turistickom chodníku nad vodopád. Ďalej nádherná Čierna pláž Reynisfjara a Dyrhólaey. Prehliadka rybárskeho mestečka Vík . Prejazd na ubytovanie.


4.deň: Po raňajkách celodenný presun z juhu ostrova na sever neopakovateľnou krajinou divokého islandského vnútrozemia. Cesta medzi lávovými poliami , krátermi, bublajúcim bahnom, okolo jazier. Večer príjazd do Akureyri - druhého najväčšieho mesta na Islande. Ubytovanie a nocľah.


5.deň: Po raňajkách celodenný výlet na sever ostrova. Jazero Mývatn , ktoré vyplňuje starú ľadovcovú kotlinu. Je tu voda modrého odtieňu , ktorá sa vyznačuje veľkou priezračnosťou. Fakultatívne možnosť kúpania v Modrej lagúne v blízkosti jazera. Ďalej vodopády Godafoss a najmohutnejší európsky vodopád Dettifoss. Navečer pôvadne prímorské mestečko Húsavík. Nocľah.


6.deň: Po raňajkách možnosť fakultatívneho výletu loďou za pozorovaním veľrýb, počas ktorého sa dostanete do veľmi blízkeho kontaktu s týmito gigantickými morskými cicavcami. Jazda po členitom severnom pobreží okolo pobrežných fjordov a malebných pobrežných dediniek do rybárskeho mestečka Stykkishólmur s množstvom pôvodných drevenných domov, odtiaľ prejazd na ubytovanie. Nocľah.


7.deň: Po raňajkách celodenný výlet po jednej z najmalobnejších oblastí Islandu - úzkom hornatom poloostrove Snaefellsnes. Obídeme ľadovec Snaefellsjokull, ktorý preslávil slávny Jules Verne svojim dielom Cesta do hĺbín zeme, zastavíme sa v pôvodnej rybárskej dedinke Olafsvíku . Prejdeme okolo Arnarstapi, hniezdo tisíciek morských vtákov. Potom pozdĺž západného pobrežia do Borgarness, ležiace na konci fjordu a okolo Veľrybieho fjordu Hvalfjordur do oblasti Reykjavíku. Ubytovanie a nocľah.


8.deň: Po raňajkách prehliadka Reykjavíku a voľno v hlavnom meste. Popoludní transfer z hotela na letisko Keflavík, odlet do Prahy , Viedne alebo Katowic. Prílet môže byť až po polnoci nasledujúci deň, podľa letového poriadku.

Základná cena zahŕňa:
letenka na Island tam aj späť s príručnou batožinou do 10 kg, 7 x ubytovanie v dvojlôžkových (z toho 1 x v štvorlôžkových ) izbách s vlastným príslušenstvom v hoteloch a v turistických ubytovňách, 7 x raňajky, dopravu po celom ostrove miestnym autobusom alebo mikrobusom, služby sprievodcu .

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko v Prahe /Viedni alebo Katowíc ani tam ani späť, kúpanie 2.deň 48,- eur , kúpanie v Modrej lagúne 52,- eur, výlet loďou za pozorovaním veľrýb 80,- eur , zvýšenie hmotnostného limitu pre batožinu do podpalubia do 20 kg 40,- eur , komplexné cestovné poistenie .

Poznámky a informácie:
Novinka roku 2020! Uvidíte s nami miesta ako : Reykjavík - Akureyri - Mývatn - Godafoss - Strokkur - Snaefellsnes

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »