Gruzínsko a Arménsko kolísky kresťanstva - Púť

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1149968
Cena od: 999 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

03.10.2021 10 dní Last Minute 999 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:

1. - 2. deň:
let do Tbilisi, prílet v noci, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Raňajky, prehliadka mestai: kostol Metechi, pevnosť Narikala, štvrť Abanotubani, synagóga a Katedrála Najsvätejšej Trojice a Shota Rustaveli Avenue. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3. - 4. deň:
raňajky, návšteva starého mesta Mtskheta: Katedrála Svetitskhoveli a kláštor Jvari (6. stor.). Cesta do Gori (rodisko Stalina a jeho múzeum), pokračujete ďalej k jaskynnému a skalnému mestu Uplistsikhe. Ubytovanie v Kutaisi, večera a nocľah. Raňajky, prehliadka Kutaisi, návšteva pamiatok UNESCO: Katedrály Bagrati a kláštora Gelati. Návrat na ubytovanie v hoteli v Tbilisi, večera a nocľah.

5. - 7. deň:
raňajky, prehliadka hradného komplexu Ananuri, cesta cez horský priesmyk Jvari (2379 m) a jazda na terénnych vozidlách ku Chrámu Svätej Trojice v Gergeti pod horou Kazbegi. Návrat do Tbilisi, večera a nocľah. Raňajky, prechod do Arménska a návšteva stredovekých kláštorov Haghpat (UNESCO) a Haghartsin. Cesta k jazeru Sevan s krásnymi scenériami na polostrove Akhtamar. Ubytovanie v Jerevane, večera a nocľah. Raňajky, prehliadka mesta - Námestie republiky, pamätník Matka Armenia, parlament, prezidentský palác, pamätník obetiam genocídy v r. 1915, komplex Cascade (výhľad na Ararat), degustácia arménskeho brandy v destilérke. Návrat do hotela, večera a nocľah.

8. - 9. deň:
raňajky, prehliadka arménskej histórie: Katedrála Etchmiadzin (s kopijou, ktorou prebodli ukrižovaného Krista), kostol sv. Hripsima, chrám „nebeských anjelov“ Zvartnots, obed v typickej dedine (tradičné arménske jedlo, „lavaš“, ochutnávka ovocnej vodky). Výhľad na Ararat a návšteva Chrámu sv. Gegharda zo 4. stor. Večera v reštaurácii s folklórnou show. Návrat do hotela, nocľah.

10. deň:
raňajky, voľno. V závislosti od letových časov transfer do Tbilisi a odlet.

Ubytovanie:
9 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
9 x polpenzia (9 x raňajky, 8 x večera a 1 x obed).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň – Tbilisi a späť.

Ostatné:
doprava podľa programu, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu, doprovod kňaza, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 250 €, transfer Bratislava- letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »