Metropoly Škandinávie

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1129998
Cena od: 565 €
Príplatky od: 195 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

16.05.2021 8 dní 565 € +195 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

HAMBURG - KODAŇ – VADSTENA – STOKHOLM – HELSINKI - OSLO


Po stopách sv. Brigity spolupatrónky Európy a sv. Ansgara (Oskara) „apoštola“ Škandinávie, patróna severských krajín.

Program zájazdu:
1.deň:
stretnutie skupiny v Bratislave skoro ráno, transfer na letisko Viedeň, odlet do Hamburgu. Po prílete presun do historického centra hanzového mesta Hamburg. Je to druhé najväčšie mesto krajiny a najväčší nemecký prístav ležiaci pri ústí rieky Labe do Severného mora. Pre množstvo kanálov a mostov často označovaný za Benátky severu, vďaka veľkému významu námornej dopravy získal aj prezývku „Brána do sveta“. Návšteva metropolitnej Katedrály Panny Márie (od roku 1995). Bol to prvý nový rímskokatolícky kostol postavený v Hamburgu od reformácie na podnet biskupa Bernharda Hötinga z Osnabrücku, ktorý tu následne pôsobil ako vikár. Dvojité veže, podobne ako u katedrály v Brémach, pravdepodobne symbolizujú vzťah k sv. Ansgárovi, arcibiskupovi dvojitého biskupstva Hamburg-Brémy. Základný kameň položil biskup Höting 15. augusta 1890. V lete roku 1892 sa práca prerušila kvôli vypuknutiu cholery. Nový kostol bol vysvätený 28. júna 1893. Svätá omša, následne prechádzka v starom meste, ulica Deichstrasse postavená na hrádzi, s nádherne zachovanými meštianskymi domami. Odchod do Rostocku na ubytovanie

2.deň:
po raňajkách odchod na trajekt Rostock – Gedser, následne presun do hlavného mesta Dánska Kodaň. Chrám Sv. Ansgara, /biskup, patrón Dánska, benediktín/, prehliadka centra - kráľovský palác Amalienborg, dánsky parlament Christianborg, veľkolepá mestská radnica a symbol mesta Malá morská víla. Prechádzka po najdlhšej pešej zóne sveta – Stroget, ktorá je doslova posiata pouličnými umelcami, maliarmi, zabávačmi, hudobníkmi. Prejazd Oresundským mostom do Švédska, ubytovanie v oblasti Malmő.

3.deň:
po raňajkách odchod do Vadstena, v minulosti kráľovské sídlo a významné cirkevné stredisko. V 14. stor. tu pôsobila sv. Brigita, prvá švédska svätica, zakladateľka rehoľného Rádu Božského Vykupiteľa, spolupatrónka Európy. Návšteva opátstva a Kostola s pozostatkami sv. Brigity, zámok Gustava Vasu, najstaršia radnica vo Švédsku. Presun na ubytovanie v oblasti hlavného mesta Švédska Stokholm.

4.deň:
po raňajkách prehliadka historického centra Stokholmu. Prejdete sa Starým mestom s kľukatými uličkami, kostolmi Storkyrkan /Veľký kostol sv. Mikuláša, korunovačný/, Nemecký kostol so zvonkohrou, obzriete si kráľovský palác Drottingholm a švédsky parlament. Z veže mestskej radnice sa vám otvorí neopísateľný výhľad na celé mesto, nazývané „Benátky severu“. V múzeu môžete vidieť unikátnu vojnovú loď Vasa kráľa Gustava Vasu, ktorú po 333 rokoch vytiahli z morského dna. Odchod do prístavu, plavba loďou do hlavného mesta Fínska Helsinky.

5.deň:
raňajky na lodi, príchod do Helsínk. Prehliadka historického centra - Senátne námestie s Katedrálou Tuomiokirkko, návšteva pravoslávnej Uspenskej katedrály, pozoruhodného moderného kostola Skalného chrámu – Temppeliaukirko. Uvidíte areál kongresového a koncertného centra s halou Finlandia, ktorá bola dejiskom Konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe v roku 1975. Návrat do prístavu, nalodenie. Nočná plavba do Stokholmu.

6.deň:
raňajky na lodi, príchod do Stokholmu. Panoramatická jazda územím južného Švédska k západnému pobrežiu. Uvidíte nádhernú, ľudskou rukou takmer nedotknutú prírodu oblasti Västergottland. Presun do Nórska, ubytovanie.

7.deň:
po raňajkách celodenná prehliadka nórskej metropoly Oslo. Polostrov múzeí – Bygdoy, kde sa nachádza Múzeum vikingských lodí, starých viac ako tisíc rokov, Národopisné múzeum a skanzen, Múzeum Kon Tiki - papyrusová loď Ra II. Thora Heyerdala a kde je umiestnená ale tiež autentická polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Presun do historického centra - Katedrálny chrám sv. Olafa, prechádzka po pešej zóne Karl Johansgate, okolo ktorej sú rozosiate hlavné budovy mesta – Parlament, Univerzita, Národné divadlo, Kráľovský palác, návšteva známeho parku Frogner, kde sa nachádza 212 sôch najvýznamnejšieho nórskeho sochára Gustava Vigelanda spolu so symbolom mesta - sochou Nahnevaný chlapček. Presun do lyžiarskeho strediska Holmenkollen, kde sa nachádza svetoznámy gigantický skokanský mostík, ktorý sa monumentálne vypína nad celým okolím. Ubytovanie v Oslo.

8.deň:
po raňajkách pokračovanie programu v Oslo. Fakultatívne plavba loďou po Oslo fjorde /asi 2 hod./, ktorý sa tiahne od radnice v dĺžke asi 100 km a ponúka nádherné výhľady. Táto vodná úžina je posiata drobnými ostrovčekmi. V niektorých miestach je fjord široký viac ako 10 km, miestami sa však tiesni v úzkych úžinách. Odchod na letisko, odlet do Viedne, následne transfer do Bratislavy.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

V cene je zahrnuté:
- medzinárodná letenka Viedeň – Hamburg, Oslo - Viedeň - 5 x ubytovanie s raňajkami - doprava klimatizovaným autobusom počas celého pobytu - sprievodca, duchovný doprovod - trajekt Rostock - Gedser - výletná loď zo Štokholmu do Helsínk a späť, ubytovanie v 4-lôžkovej kajute (2 x ubytovanie s raňajkami)

V cene nie je zahrnuté:
- servisné poplatky 195,- € - transfer z Bratislavy na letisko a z letiska Viedeň 15,- € - vstupy -sedadlo v prednej časti autobusu 15,-- € - fakultatívny výlet loďou po Oslo fjorde cca 40,- €

Možný príplatok:
- komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu poistné krytie do výšky 80 % storno poplatku 16,- €

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,93 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,67 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »