Západné pobrežie USA a relax na Dominikánskej republike

Yosemite NP - El Capitan a Halfdome Grand canyon -  Vyskúšajte vrtuľník ponad Grand Canyon Relax na Dominikánskej republike po intenízvnom poznávaní foto: Iberostar Dominicana /uploads/covery zajazdov/dominikanska_relax.jpg foto: Iberostar Punta Cana foto: Iberostar Dominicana foto: Iberostar Dominicana foto: Iberostar Dominicana foto: Iberostar Dominicana foto: Iberostar Dominicana foto: Iberostar Dominicana foto: Iberostar Punta Cana foto: Iberostar Punta Cana foto: Iberostar Punta Cana foto: Iberostar Punta Cana foto: Iberostar Punta Cana foto: Iberostar Punta Cana Los Angeles - downtown mesta Anjelov Los Angeles - Koncertná hala Walta Disneyho.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtow Los Angeles, Hollywood - asi najslávnejší nápis na svete.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Los Angeles, Hollywood - asi najslávnejší nápis na svete. Los Angeles - Nákupná ulica Rodeo Drive v Beverly Hills Ulicami Downtownu LA.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Ulicami Downtownu LA.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Ulicami Downtownu LA.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Ulicami Downtownu LA.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Ulicami Downtownu LA.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Nájdite si svoju hviezdu na Chodníku slávy.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Ulicami Downtownu LA.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Ulicami Downtownu LA.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Stretneme niektorú z amerických celebrít?
foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO San Francisco - Golden gate bridge San Francisco - downtown a slávny most foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO San Francisco - mesto s unikátnou architektúrou si Vás podmaní foto: Ľubor KUČERA – BUBO San Francisco - Najkľukatejšia ulička na svete foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO San Francisco - kolónia uškatcov na móle 39. foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO Yosemite NP - neuveriteľné scenérie Yosemite NP - v parku nájdeme aj sekvojovce mamutie Calico - Prenesieme sa do minulosti.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Calico - Mesto duchov a unikátna zbierka historických budov.
foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO foto: Ľubor KUČERA – BUBO Las Vegas - Mesto akému vo svete páru niet
foto: Ľubor KUČERA – BUBO Las Vegas - fontány pred hotelom Bellagio foto: Ľubor KUČERA – BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128608
Cena od: 3 090 €
Príplatky od: 470 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

30.06.2021 15 dní Last Minute 3 300 € +470 € odlet: Viedeň letecká
16.07.2021 15 dní Last Minute 3 300 € +470 € odlet: Viedeň letecká
02.08.2021 15 dní First Minute 3 300 € +470 € odlet: Viedeň letecká
17.08.2021 15 dní First Minute 3 300 € +470 € odlet: Viedeň letecká
31.08.2021 15 dní First Minute 3 300 € +470 € odlet: Viedeň letecká
15.09.2021 15 dní First Minute 3 090 € +470 € odlet: Viedeň letecká
29.09.2021 15 dní First Minute 3 090 € +470 € odlet: Viedeň letecká
13.10.2021 15 dní First Minute 3 090 € +470 € odlet: Viedeň letecká
28.10.2021 15 dní First Minute 3 200 € +470 € odlet: Viedeň letecká
12.11.2021 15 dní First Minute 3 090 € +470 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Nechajte sa zviesť famóznymi mestami na americkom západnom pobreží. Ligotavé LA s nádherými plážami, hviezdami bieleho plátna a úžasnými ženami, hmlisté, namyslené San Francsico a jeho hi-tech obyvatelia a bláznivý americký gýč dovedený do dokonalosti - Las Vegas. K tomu mohutné sekvoje v Yosemitoch, možno aj čierny medveď a pohľad do útrob zeme v Grand Canyone. Deväť dní slobodnej jazdy a potom relax a pohodlie Vášho all inclusive rezortu na karibskej pláži. Aj na tejto ceste si môžete zlepšiť ubytovanie podľa Vášho priania. Tomuto sa hovorí príjemne strávených 15 dní.

1Deň Prelet až na pobrežie Tichého oceánu
Los Angeles
Odlet z Európy a prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

2Deň Mesto Anjelov a Hollywood
Los Angeles-Santa Monica
Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17 storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý záber na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive. Uvidíme niektorú z hviezd? Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

3Deň Najkrajšia cesta Kalifornie
Los Angeles-Santa Barbara-San Francisco
Z Los Angeles sa dnes po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

4Deň Golden gate bridge a najkľukatejšia ulica na svete

San Francsico
Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden gate bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

5Deň El Capitan a medvede
Yosemity-Fresno
Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite, ktorý má výšku 740m. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí rys, vlk, medveď, jeleň a mnohé ďalšie. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno, kde si dáme večeru a prespíme.

6Deň Naprieč púšťou
Calico town-Las Vegas
Z Fresna sa cez južnú časť Sierra Nevady dostaneme do oblasti púšte Mojave. Calico je jedno z najznámejších miest duchov na západe USA. Keď prejdeme z Kalifornie do Nevady, každému to bude jasné. Hneď za hranicou sa nachádza prvé kasíno. Las Vegas je už iba na skok. Po tom, ako sa ubytujeme, vybehneme na Strip. Najznámejšia ulica mesta je každú dennú či nočnú hodinu iná. Ako sa začne stmievať, svetlá a neóny kasín robia tú pravú atmosféru. Pôjdeme sa pozrieť na kanál s gondolami vo Venetiane, vybuchujúce sopky pred Mirage a slávne fontány pred Bellagiom. Autori tejto fontány majú na svedomí aj známu fontánu pred najvyššou stavbou sveta, Burj Khalifa v Dubaji. Ani neviete ako, ako je neskorý večer. Vegas je iba jedno a zábava a lákadlá sú na každom kroku.

7Deň Mesto hriechu

Las Vegas
Kasína sú v prevádzke 24 hodín denne a každé ponúka iné atrakcie. V New Yorku je výborná horská dráha, v Circus Circus pravidelné cirkusové show, môžete sa pozrieť na Strip z Eifelovej veže alebo ísť na nákupy do jedného z obľúbených nákupných centier. Väčšina kasín ponúka na obed švédske stoly alebo si dáte niečo v množstve fast foodov. Keď sa opäť zotmie, mesto ožíva iným spôsobom. Pôjdete sa pozrieť do Downtown na Fremont street experience? Je to konkurencia Stripu a nájdete tu 600m dlhý Zipline, tri pódiá s živými vystúpeniami každý večer a jedinečnú svetelnú show ktorá žiari nad zastrešenou ulicou každú hodinu. Vegas je známe aj svojimi jedinečnými show. Cirque du Soleil tu má osem stálych scén, David Copperfield a Rod Stewart tu vystupujú už niekoľko rokov. To isté Celine Dion a Britney Spears. Každý večer sú tu desiatky ďalších možností, ako sa zabaviť. Las Vegas je iba jedno.

8Deň Najhlbší kaňon na svete
Grand Canyon
Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb, prejdeme sa po južnej rímse a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty. Presun na letisko a odlet na Dominikánsku republiku. Odlet v neskorých večerných hodinách a let s prestupom v Miami alebo Charlotte (Las Vegas - prestupové letisko-Punta Cana) Prílet do Punta Cana okolo obeda.

9Deň Dominikánska republika

Punta Cana a pláž Bávaro
Prílet na Vašu pláž na Dominikánskej republike. Váš hotel: IBEROSTAR Punta Cana leží priamo na známej pláži Bávaro dlhej niekoľko kilometrov. Pri prechádzke po pláži dávajte pozor na kokosové orechy! Hotel spĺňa vysoký all inclusive štandard. Je súčasťou komplexu troch hotelov a je malým mestom v meste. Všetko čo potrebujete k pokojnému oddychu nájdete v miestnych obchodoch. Stravovanie je formou all inclusive t.j. plná penzia, drobné občerstvenie počas celého dňa, alko a nealko nápoje. Hotel je vhodný aj na šport, výborné jedlá a dokonalý oddych.

10Deň Relax all inclusive

Punta Cana
All inclusive relax na slnkom zaliatych plážach Karibiku.

11Deň Relax all inclusive
Punta Cana
All inclusive relax na slnkom zaliatych plážach Karibiku.

12Deň Relax all inclusive

Punta Cana
All inclusive relax na slnkom zaliatych plážach Karibiku.

13Deň Relax all inclusive
Punta Cana                                                               
All inclusive relax na slnkom zaliatych plážach Karibiku.

14Deň Posledný drink
Punta Cana-Domov
Posledný drink, zbalíme sa a odletíme domov.

15Deň Vitajte doma!
Domov
Odlet a prílet domov.

Základná cena zahŕňa:

medzinárodnú letenku v economy class
7 x ubytovanie v izbách pre dve osoby vo vybraných hoteloch strednej triedy na západe USA
5 x ubytovanie v Dominikánskej republike all inclusive na pláži v 5* hoteli
privátnu dopravu na západe USA
letiskové transfery
BUBO sprievodcu počas poznávacieho programu v USA (dni 1-8)
vstupné do národného parku Yosemity
prehliadky podľa programu
cestné poplatky
najlepšie poistenie proti insolventnosti
asistenčné služby BUBO
Šťastnú visačku na batožinu Covid garancia
119€ teraz za 0€ do 1.12.2020

Základná cena nezahŕňa:
letiskové poplatky, ESTA, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď cca od 4 do 55 usd/1 izba/1noc), batožinu na vnútroštátnych letoch v USA/Kanade a letoch do Karibiku

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,41 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »