Lisabon - Mesto moreplavcov

Lisabon, poznávací zájazd, Portugalsko Lisabonské okná, poznávací zájazd, Portugalsko Veža Belém,Lisabon, poznávací zájazd, Portugalsko Palác Sintra Pena, poznávací zájazd, Portugalsko Prekrásna architektúra v Lisabone, poznávací zájazd, Portugalsko Praca do comercio, Lisabon, poznávací zájazd, Portugalsko
Destinácia: Portugalsko, Stred
Kód zájazdu: 1121906
Cena od: 817,18 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

13.11.2021 4 dni First Minute 826,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká
15.04.2022 4 dni First Minute 817,18 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Lisabon je hlavným mestom Portugalska – krajiny, ktorá bola po stáročia považovaná za koniec vtedy známeho sveta a jej hlavné mesto za bránu do neznámych exotických končín. Snáď aj preto sa v Lisabone snúbia architektonické a duchovné premeny významného európskeho mesta s vplyvmi exotickej Afriky aj ďalekej Latinskej Ameriky.


Program:

1. deň:
Transfer na letisko Schwechat. Odlet do Lisabonu, po prílete krátka autobusová okružná jazda mestom. Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Lisabon - mesto, na ktoré sa díva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Riu de Janeiro. Lisabon sa vďaka svojmu prístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodným prístavom a križovatkou sveta s najväčšími suchými dokmi na európskom kontinente. O jeho veľkoleposti a jedinečnej atmosfére sa presvedčíme počas prehliadky: historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém s Kláštorom Hieronymov (vrchol manuelskej architektúry s nádhernou krížovou chodbou), veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), maurská pevnosť Castelo de Sao Jorge, odkiaľ je úchvatný výhľad na celé mesto. Starobylé uličky nás zavedú do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi, pravý portugalský kolorit zažijeme na Praca do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu, a nakoniec, keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Návrat na ubytovanie. 

3. deň:
Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov, záhrad, parkov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi, kaviarňami a múzeami je najnavštevovanejším miestom Portugalska (UNESCO). Čarovné mesto obklopuje priam rozprávková príroda so scenériami ako vystrihnutými z filmu a neprehliadnuteľné panské sídla patria k najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry. V Cabo da Roca (najzápadnejší cíp kontinentálnej Európy) si vychutnáme nádherné výhľady a v rybárskom mestečku Cascais možno ochutnáme niektorú z miestnych rybích špecialít. Na záver si pozrieme portugalské Monte Carlo – Estoril. Návrat do Lisabonu.

4. deň:
Raňajky, presun na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Ubytovanie:
3 x v hoteli 3*.

Stravovanie:
3 x raňajky, v termíne 29.12.2019 - 1.1.2020 1 x silvestrovská večera.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Lisabon – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autobus podľa programu, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, v termíne 29.12.2019 - 1.1.2020 silvestrovskú večeru, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu, resp. 1/2 izbu obsadenú 1 osobou v termíne 29.12.2019 - 1.1.2020 136 EUR, za 1/1 izbu v termíne 10.4.-13.4.2020 176 EUR, za predstavenie Fado v termíne 10.4.-13.4.2020 24 EUR. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie. 

Doprava:
Letecká, autokar, resp. mikrobus podľa programu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »