Dobytie južného pólu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114048
Cena od: 52 889 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Expedícia

Výber termínu

29.12.2020 6 dní 56 469 € +0 € odlet: Praha letecká
09.01.2021 6 dní 52 889 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Punta Arenas.

2: PRÍLET DO PUNTA ARENAS
Prílet do Punta Arenas 3 dni pred plánovaným odletom na Antarktídu. Noc v Punta Arenas.

3 - 4: PUNTA ARENAS
Príprava na odlet, prednáška o základných aspektoch výprav do Antarktídy, inštruktáž, kontrola vybavenia, balenie na odlet. 2 noci v Punta Arenas.

5 - 11: PROGRAM NA ANTARKTÍDE
Deň 1 - ODLET DO ANTARKTÍDY

Odlet na základňu Union Glacier Camp ( trvanie letu cca . 4,5 h ). Po pristátí odchod do tábora ( 1 km ) uvítanie personálom základne, ubytovanie v stanoch. Voľno.

Deň 2 - UNION GLACIER CAMP

Dopoludňajšia prednáška a informačná schôdzka k aktuálnym podmienkam pre výpravu. Orientačná prehliadka základne, počas ktorej sa Vám dostane zaujímavých informácií o živote na ľade. Voľno k fakultatívnym aktivitám.

Deň 3 - LET NA JUŽNÝ PÓL

Program obsahuje niekoľko rezervných dní pre prípad zlého počasia. Po raňajkách a poslednej kontrole poveternostných podmienok spolu s pilotmi a sprievodcom vyletíte v ústrety ceste na južnú os sveta. Let trvá cca. 6 h a zahŕňa medzipristátie pri skladisku paliva, ktoré sa nachádza približne v polovici cesty. Prestávku využijeme tiež k občerstveniu - vzhľadom k nízkym teplotám a efektívnej nadmorskej výške ( až 4.000 m ) je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim a dopĺňať kalórie, ktoré organizmus spotrebuje pre zachovanie správnej telesnej teploty. Po prílete na americkú vedeckú stanicu na Južnom póle sa nás ujme jeden z jej pracovníkov, prevedie nás stanicou a vysvetlí nám ako a na čom vedci pracujú. Nasleduje prechádzka k vlastnému pólu, kde môžete prekročením všetkých 180 poludníkov obísť svet. Vychutnajte tieto chvíle plnými dúškami, lebo na tieto miesta sa vskutku dostane iba málo šťastlivcov. V teple stanice doceníme vôľu a nezlomného ducha polárnych priekopníkov, ktorí tu o storočie skôr stáli len s kompasom a lyžami.

Deň 4 - 6 OBJAVOVANIE ANTARKTÍDY

Dni na základni Union Glacier Camp. Dni po lete na Južný pól využijeme k objavovaniu okolia základne a poznávaniu bieleho kontinentu. K dispozícii sú napríklad výlety na snežných skútroch ( so sprievodcom ), výstup na Patriot Hills s nádhernými výhľadmi na hrebene Ellsworth Mountains, výlety na bežkách, či prechádzky po okolí základne. Môžete sa tiež zúčastniť kurzu navigácie v teréne či fotografovať vetrom vytesané ľadové sochy. Priamo na základni sa môžete pridať k bádaniu našich meteorológov, naučiť sa zaobchádzať s lanom, sledovať postup ostatných výprav, alebo v sebe dokonca prebudiť skrytého sochára a pretvárať ľad k obrazu svojmu.

Deň 7 - ODLET DO PUNTA ARENAS

12 - 18: REZERVNÉ DNI PUNTA ARENAS

19: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

20: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Doporučený prílet do Punta Arenas je 3 dni pred plánovaným odletom na Antarktídu. Počítajte vždy s tým, že pri plánovaní cesty je nutné zaradiť dostatočnú rezervu pred odletom z Punta Arenas a späť. Dôvodom je fakt, že skutočný odlet a prílet z Punta Arenas na Antarktídu je určovaný výhradne poveternostnými podmienkami. Následný návrat sa tak môže aj o niekoľko dní posunúť. Cestu preto plánujte s minimálnou rezervou 7 dní pre návrat z Antarktídy a následne do vlasti (táto minimálna rezerva je zahrnutá v cene zájazdu). Dvadsaťdňový itinerár túto minimálnu odporúčanú časovú rezervu zohľadňuje.

Vybavenie: Základné expedičné vybavenie – k dispozícii sú i rôzne dlhé výpravy na lyžiach a horolezecké expedície - (stany, lyže, GPS, SAT telefón, variče a palivo, zateplený polárny oblek, polárne topánky rukavice a čapica) sú v cene zájazdu. Lyžiarske skialpinistické topánky je nutné mať vlastné. Podrobné informácie poskytneme na požiadanie.

Poznámka
Vzhľadom k expedičnému charakteru zájazdu je zmena programu zájazdu a termínu vyhradená. V Antarktíde viac než kdekoľvek inde platí, že denný program a život diktuje počasie. Počítajte teda z možnými meškaniami (aj niekoľkoh dní). Personál základne aj vodca výpravy sa budú vždy maximálne snažiť dodržať program, avšak počas pobytu na Antarktíde má absolútnu prednosť hladký priebeh expedície a bezpečie všetkých účastníkov. Rozhodujúce slovo má vždy vodcu skupinky.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Punta Arenas - Praha, Punta Arenas - Union Glacier Camp - Južný pól – Punta Arenas (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
10 x noc v hoteli 4 * v Punta Arenas s raňajkami (3 x noc pred a 7 x noc po expedícii)
program deň 1 - 7, inštruktáže a prednášky
transfery k letom v Punta Arenas
program v Antarktíde vrátane všetkej stravy a fakultatívnych aktivít v Union Glacier Camp vrátane vybavenia
certifikát o dosiahnutí Južného pólu
prepravu batožiny do 25 kg

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy a prístavne taxy 589,- EUR
českého sprievodcu
ubytovanie a transfery v Punta Arenas nad uvedený rámec
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň
poplatky za nadváhu cca 65,- USD/kg

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,22 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,44 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »